Brightcove Video Connect (3.0.0) - en to ar translation catalogue (73 entries)

en: Images
ar: الصور

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Tags
ar: وسوم

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Version
ar: النسخة

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: default
ar: المبدئي

en: Password
ar: كلمة المرور

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Required
ar: ضروري

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Schedule
ar: الجدول الزمني

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Error
ar: خطأ

en: Created
ar: الإنشاء

en: Create
ar: أنشئ

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Page
ar: الصفحة

en: OK
ar: موافق

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Events
ar: الفعاليات

en: Basic
ar: الأساسي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Port
ar: منفذ

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Sources
ar: المصادر

en: Source
ar: المصدر

en: Video
ar: فيديو

en: Installed
ar: مثبت

en: Changed
ar: تم التغير

en: Complete
ar: تام

en: Apply
ar: تطبيق

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Any
ar: أي من

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Digest
ar: موجز

en: MIME type
ar: نوع MIME

en: - All -
ar: - الكل -

en: Any safe
ar: بأمان

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
ar: تاكيد حذف @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been deleted.
ar: @entity-type %label تم مسح ال.

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
ar: تم حذف تراجم @entity-type %label @language.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
ar: هل أنت متأكد من أنك تريد حذف ترجمة @language من @entity-type %label؟
