Brightcove Video Connect (3.2.0) - en to pt translation catalogue (89 entries)

en: Images
pt: Imagens

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Version
pt: Versão

en: File
pt: Ficheiro

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: default
pt: predefinido

en: Password
pt: Senha

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Required
pt: Obrigatório

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: Playlist
pt: Lista de reprodução

en: Schedule
pt: Agenda

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Error
pt: Erro

en: Created
pt: Criado

en: Create
pt: Criar

en: All
pt: Todos

en: Active
pt: Ativo

en: Page
pt: Página

en: Cache for
pt: Cache para

en: Authored by
pt: Criado por

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: State
pt: Estado

en: Inactive
pt: Inativo

en: Events
pt: Eventos

en: Basic
pt: Básico

en: Kind
pt: Tipo

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Port
pt: Porta

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: seconds
pt: segundos

en: Sources
pt: Fontes

en: Source
pt: Fonte

en: Units
pt: Unidades

en: Video
pt: Vídeo

en: Installed
pt: Instalado

en: Availability
pt: Disponibilidade

en: Changed
pt: Alterado

en: Complete
pt: Concluída

en: Apply
pt: Aplicar

en: Advertising
pt: Publicidade

en: Subscription
pt: Subscrição

en: Language code
pt: Código de idioma

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Any
pt: Qualquer

en: Custom fields
pt: Campos personalizados

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: The settings have been saved.
pt: As definições foram guardadas.

en: No content available.
pt: Conteúdo não disponível

en: Digest
pt: Compilar

en: MIME type
pt: Tipo MIME

en: Add subscription
pt: Adicionar subscrição

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Published status
pt: Estado da publicação

en: Any safe
pt: Qualquer método seguro

en: Master
pt: Principal

en: Entity Reference
pt: Referência de Entidade

en: Responsive
pt: Responsivo

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
pt: Deseja eliminar %label @entity-type?

en: The @entity-type %label has been deleted.
pt: A %label @entity-type foi eliminada.

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
pt: A tradução para @entity-type %label @language foi apagada.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
pt: Tem a certeza que quer apagar a tradução para @language de @entity-type %label?
