Brightcove Video Connect (8.x-2.1) - en to nl translation catalogue (112 entries)

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Tags
nl: Labels

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Version
nl: Versie

en: File
nl: Bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: default
nl: standaard

en: Password
nl: Wachtwoord

en: - None -
nl: - Geen -

en: Required
nl: Verplicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Playlist
nl: Afspeellijst

en: Schedule
nl: Inplannen

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Player
nl: Speler

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Error
nl: Fout

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Create
nl: Aanmaken

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Page
nl: Pagina

en: Client ID
nl: Klant-ID

en: OK
nl: Ok

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: State
nl: Status

en: Desc
nl: Aflopend

en: Inactive
nl: Inactief

en: Events
nl: Evenementen

en: Basic
nl: Basis

en: Kind
nl: Type

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Port
nl: Poort

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Sources
nl: Bronnen

en: Source
nl: Bron

en: Short description
nl: Korte beschrijving

en: Long description
nl: Lange beschrijving

en: Units
nl: Eenheden

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Availability
nl: Beschikbaarheid

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Complete
nl: Voltooid

en: Client
nl: Afnemer

en: Apply
nl: Toepassen

en: Advertising
nl: Adverteren

en: Subscription
nl: Inschrijving

en: Language code
nl: Taalcode

en: Player name
nl: Spelernaam

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Any
nl: Elke

en: Custom fields
nl: Aangepaste velden

en: Error message
nl: Foutmelding

en: Video ID
nl: Video-ID

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: Default player
nl: Standaardspeler

en: Player ID
nl: Speler-ID

en: Digest
nl: Kort verslag

en: MIME type
nl: MIME-type

en: Add subscription
nl: Abonnement toevoegen

en: Account ID
nl: Account-ID

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: (default)
nl: (standaard)

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Invalid field type.
nl: Ongeldig veldtype.

en: Any safe
nl: Elke veilige

en: Asc
nl: Oplopend

en: Entity Reference
nl: Referentie naar een entiteit

en: The width of the player.
nl: De breedte van de speler.

en: The height of the player.
nl: De hoogte van de speler.

en: Asset ID
nl: Asset-ID

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
nl: Weet u zeker dat u @entity-type %label wilt verwijderen?

en: The @entity-type %label has been deleted.
nl: @entity-type %label is verwijderd.

en: Brightcove Playlist
nl: Brightcove-afspeellijst

en: Title of the video.
nl: Titel van de video.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
nl: De @language vertaling van @entity-type %label is verwijderd.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
nl: Weet u zeker dat u de @language vertaling van @entity-type %label wilt verwijderen?

en: Add Brightcove Video
nl: Brightcove video toevoegen

en: Add Brightcove Playlist
nl: Brightcove afspeellijst toevoegen

en: @count item(s) left in current queue
nl: Nog @count item(s) in de huidige wachtrij

en: Playlist ID
nl: Afspeellijst-ID

en: Videos in the playlist.
nl: Video's in de afspeellijst.

en: The Brightcove Playlist ID.
nl: De Brightcove afspeellijst-ID

en: Video Duration
nl: Videoduur

en: Number of entities
nl: Aantal entiteiten

en: Item(s) in queue
nl: Item(s) in de wachtrij

en: Run all queues
nl: Alle wachtrijen uitvoeren

en: Clear all queues
nl: Alle wachtrijen legen

en: Error: unable to fetch the list
nl: Fout: kan de lijst niet ophalen

en: Title of the playlist.
nl: Titel van de afspeellijst.

en: Scheduled Start Date
nl: Geplande startdatum

en: If not specified, the video will be Available Immediately.
nl: Tenzij anders opgegeven, is de video onmiddellijk beschikbaar.

en: Scheduled End Date
nl: Geplande einddatum

en: If not specified, the video will have No End Date.
nl: Tenzij anders opgegeven, heeft de video geen einddatum.
