Bromo (Bootstrap based theme) (1.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Home
pt: Início

en: Body
pt: Corpo

en: Content
pt: Conteúdo

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Image
pt: Imagem

en: Category
pt: Categoria

en: Category menu
pt: Menu de categoria

en: Help
pt: Ajuda

en: Teaser
pt: Chamada

en: All
pt: Tudo

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Desc
pt: Decrescente

en: Navigation
pt: Navegação

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Cart
pt: Carrinho

en: Products
pt: Produtos

en: Right Sidebar
pt: Barra lateral direita

en: Apply
pt: Aplicar

en: Permalink
pt: Link permanente

en: Product Category
pt: Categoria do produto

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Left Sidebar
pt: Barra lateral esquerda

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Full comment
pt: Comentário completo

en: Full content
pt: Conteúdo completo

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Footer menu
pt: Menu do rodapé

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Footer second
pt: Segundo rodapé

en: Footer third
pt: Terceiro rodapé

en: Product category
pt: Categoria do produto

en: All Products
pt: Todos os produtos

en: Thumbnail (100×100)
pt: Miniatura (100×100)

en: Site information links
pt: Links de informações do site

en: Site section links
pt: Links de seções do site

en: No Product categories.
pt: Nenhuma categoria de produto.
