BS Slider (1.0.0-alpha1) - en to es translation catalogue (48 entries)

en: Delete
es: Eliminar

en: Type
es: Tipo

en: Yes
es: Sí

en: None
es: Ninguno

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Depth
es: Profundidad

en: Label
es: Etiqueta

en: Small
es: Pequeño

en: Large
es: Grande

en: Options
es: Opciones

en: Custom
es: Personalizado

en: Scale
es: Escala

en: Medium
es: Medio

en: Media
es: Multimedia

en: Configuration
es: Configuración

en: Loop
es: Bucle

en: Navigation
es: Navegación

en: Close
es: Cerrar

en: Are you sure you want to delete %name?
es: ¿Seguro que desea borrar %name ?

en: Fade
es: Desvanecer

en: Slide
es: Deslizar

en: Carousel
es: Carrusel

en: Duplicate
es: Duplicado

en: Interval
es: Intervalo

en: Sticky
es: Fijo en cabeza de las listas

en: Fade effect
es: Efecto de fundido

en: Grid
es: Cuadrícula

en: Autoplay
es: Auto reproducir

en: Shadow
es: Sombra

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Advanced configuration
es: Configuración avanzada

en: About
es: Acerca de

en: Column
es: Columna

en: - Select -
es: - Seleccionar -

en: Element
es: Elemento

en: Effect
es: Efecto

en: Speed
es: Velocidad

en: Draggable
es: Arrastrable

en: Direction
es: Dirección

en: Modifier
es: Modificador

en: Pagination
es: Paginación

en: Rotate
es: Girar

en: Progress bar
es: Barra de progreso

en: View mode
es: Modo de vista

en: Cube
es: Cubo

en: Rendered as @mode
es: Creado como @mode

en: Plugin ID
es: ID de extensión

en: content @type: deleted @label.
es: @type de contenido: eliminado @label.
