BS Slider (1.0.0-alpha4) - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Type
ar: النوع

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: None
ar: لا شيء

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Depth
ar: العمق

en: Label
ar: التسمية

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: ID
ar: المعرف ID

en: Options
ar: الخيارات

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: Custom
ar: مخصص

en: Scale
ar: توسيع النطاق

en: Medium
ar: متوسط

en: Media
ar: ميديا

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Loop
ar: حلقة

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Close
ar: إغلاق

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Sticky
ar: مثبت

en: Grid
ar: شبكة

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Element
ar: عنصر

en: Effect
ar: التأثير

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Rotate
ar: التدوير

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Rendered as @mode
ar: يقدم كـ  @mode
