BS Slider (1.0.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (53 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Type
ru: Тип

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: None
ru: Нет

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Depth
ru: Глубина

en: Label
ru: Метка

en: Small
ru: Маленький

en: Large
ru: Большой

en: Options
ru: Опции

en: Horizontal
ru: Горизонтально

en: Vertical
ru: Вертикально

en: Custom
ru: Собственная

en: Scale
ru: Масштабирование

en: Medium
ru: Средний

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Loop
ru: Цикл

en: Navigation
ru: Навигация

en: Close
ru: Закрыть

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Fade
ru: Плавное появление

en: Slide
ru: Слайд

en: Carousel
ru: Карусель

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Interval
ru: Интервал

en: Sticky
ru: Прикреплено

en: Fade effect
ru: Эффект затемнения

en: Grid
ru: Сетка

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Shadow
ru: Тени

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Advanced configuration
ru: Расширенные настройки

en: About
ru: Информация

en: Column
ru: Колонка

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Element
ru: Элемент

en: Effect
ru: Эффект

en: Speed
ru: Скорость

en: Draggable
ru: Перетаскивание

en: Direction
ru: Направление

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: Layout type
ru: Тип макета

en: Rotate
ru: Вращение

en: Progress bar
ru: Прогресс бар

en: Clickable
ru: Кликабельное

en: Auto height
ru: Авто высота

en: Lazy loading
ru: Ленивая загрузка

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Column count
ru: Количество колонок

en: Rendered as @mode
ru: Отрендерено в режиме @mode

en: Plugin ID
ru: ID плагина
