Btester Article (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Title
de: Titel

en: Previous
de: Vorherige

en: Next
de: Weiter

en: Article
de: Artikel

en: Articles
de: Artikel

en: File
de: Datei

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Category
de: Kategorie

en: All
de: Alle

en: Active
de: Aktiv

en: Page
de: Seite

en: Desc
de: Absteigend

en: Inactive
de: Inaktiv

en: Last
de: Letztes

en: Sort by
de: Sortierung

en: First
de: Anfang

en: ‹ Previous
de: ‹ Zurück

en: Next ›
de: Weiter ›

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: All articles
de: Alle Artikel

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Related articles
de: Verwandte Artikel
