BUEditor (8.x-1.0-beta4) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Quote
ja: 料金

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Preview
ja: プレビュー

en: Text
ja: テキスト

en: Separator
ja: セパレーター

en: Code
ja: コード

en: Class name
ja: クラス名

en: Template
ja: テンプレート

en: Close
ja: 閉じる

en: Browse
ja: ブラウズ

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: Undo
ja: 元に戻す

en: Buttons
ja: ボタン

en: Duplicate
ja: 複製

en: Loading...
ja: ロード中…

en: Shortcut
ja: ショートカット

en: Bold
ja: ボールド

en: Redo
ja: やり直し

en: Italic
ja: イタリック

en: Underline
ja: 下線

en: Button text
ja: ボタンのテキスト

en: File browser
ja: ファイルブラウザー

en: Width x Height
ja: 幅 x 高さ

en: Toolbar
ja: ツールバー

en: Numbered list
ja: 番号付きリスト

en: Tooltip
ja: ツールチップ

en: Alternative text
ja: 代替テキスト

en: An AJAX HTTP error occurred.
ja: AJAX HTTPエラーが発生しました。

en: HTTP Result Code: !status
ja: HTTP リザルトコード: !status

en: StatusText: !statusText
ja: ステータステキスト: !statusText

en: Content authoring
ja: コンテンツ作成

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
ja: このシステム内部名称は既に利用されています。固有の名前を指定してください。

en: Toolbar configuration
ja: ツールバーの構成

en: Active toolbar
ja: アクティブツールバー

en: Duplicate of @label
ja: @labelの複製
