BUEditor (8.x-1.0) - en to pl translation catalogue (44 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Preview
pl: Podgląd

en: Text
pl: Tekst

en: Code
pl: Kod

en: Table
pl: Tabela

en: Template
pl: Szablon

en: Close
pl: Zamknij

en: Browse
pl: Przeglądanie

en: The changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: Undo
pl: Cofnij

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Duplicate
pl: Zduplikowany

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Redo
pl: Popraw

en: Italic
pl: Kursywa

en: Add editor
pl: Dodaj redaktora

en: Underline
pl: Podkreślony

en: Editors
pl: Redaktorzy

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: File browser
pl: Przeglądarka plików

en: Width x Height
pl: Szerokość x Wysokość

en: Toolbar
pl: Pasek administracyjny

en: Numbered list
pl: Lista numerowana

en: Tooltip
pl: Dymek

en: Alternative text
pl: Tekst alternatywny

en: An AJAX HTTP error occurred.
pl: Wystąpił błąd w AJAX HTTP.

en: HTTP Result Code: !status
pl: Błąd HTTP: !status

en: Content authoring
pl: Tworzenie zawartości

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
pl: Podana nazwa wewnętrzna jest już w użyciu. Musi być ona unikalna.

en: Delete button
pl: Przycisk usuwania

en: Headings
pl: Nagłówki

en: Select an editor
pl: Wybierz edytor

en: Toolbar configuration
pl: Konfiguracja paska narzędziowego

en: Active toolbar
pl: Aktywny pasek narzędzi

en: Duplicate of @label
pl: Duplikat @label

en: Basic HTML
pl: Podstawowy HTML
