BUEditor (8.x-1.0-beta3) - en to da translation catalogue (44 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Quote
da: Tilbud

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Preview
da: Gennemse

en: Text
da: Tekst

en: Separator
da: Skilletegn

en: Code
da: Kode

en: Class name
da: Klassenavn

en: Template
da: Skabelon

en: Close
da: Luk

en: Browse
da: Gennemse

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Undo
da: Fortryd

en: Buttons
da: Knapper

en: Duplicate
da: Duplikér

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Shortcut
da: Genvej

en: Bold
da: Fed

en: Redo
da: Omgør

en: Italic
da: Kursiv

en: Add editor
da: Tilføj redaktør

en: Underline
da: Understreg

en: Editors
da: Redaktører

en: Button text
da: Knaptekst

en: File browser
da: Stifinder

en: Width x Height
da: Bredde x højde

en: Toolbar
da: Værktøjsbjælke

en: label
da: etiket

en: Numbered list
da: Nummereret liste

en: Alternative text
da: Alternativ tekst

en: An AJAX HTTP error occurred.
da: Der opstod en AJAX HTTP-fejl.

en: HTTP Result Code: !status
da: HTTP resultatkode: !status

en: Content authoring
da: Oprettelse af indhold

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
da: Dette maskinlæsbare navn er allerede i brug. Det skal være unikt.

en: Delete button
da: Slet knap

en: Strikethrough
da: Gennemstreget

en: Use the default
da: Brug standard

en: Select an editor
da: Vælg en editor

en: Toolbar configuration
da: Indstilinger for værktøjslinje

en: Active toolbar
da: Aktiv værktøjslinje
