Build Hooks (3.1.0) - en to ur translation catalogue (21 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Tag
ur: ٹیگ

en: Message
ur: پیغام

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Weight
ur: وزن

en: Link
ur: ربط

en: Label
ur: عنوان

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: String
ur: سطر

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Integer
ur: صحیح عدد

en: Boolean
ur: بولین
