Build Hooks (3.1.2) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Project
fa: پروژه

en: Tag
fa: برچسب

en: Message
fa: پیغام

en: Password
fa: گذرواژه

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: پیوند

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Url
fa: نشانی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Revision ID
fa: شناسه بازبینی

en: String
fa: رشته

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Integer
fa: صحیح

en: Pending
fa: معلق

en: Token
fa: توکن

en: Plugin
fa: افزونه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Boolean
fa: منطقی

en: Revision log message
fa: پیغام گزارش بازبینی
