Build hooks azure (8.x-2.0-beta2) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Username
fa: نام کاربری

en: Author
fa: نویسنده

en: Project
fa: پروژه

en: Links
fa: پیوندها

en: Logs
fa: وقایع ثبت شده

en: Name
fa: نام

en: Summary
fa: خلاصه

en: View
fa: مشاهده

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Id
fa: شناسه

en: Reason
fa: دلیل

en: Organization
fa: سازمان

en: Release
fa: انتشار
