Build hooks azure (8.x-2.0-beta2) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Status
fr: État

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Author
fr: Auteur

en: Project
fr: Projet

en: Links
fr: Liens

en: Logs
fr: Journaux

en: Name
fr: Nom

en: Summary
fr: Résumé

en: View
fr: Voir

en: Refresh
fr: Actualiser

en: Created
fr: Créé

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Reason
fr: Raison

en: Organization
fr: Organisation

en: Build
fr: Construire

en: Release
fr: Version

en: Token access
fr: Jeton (token) d'accès
