Bulma CSS (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (79 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: title
ar: عنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Subject
ar: الموضوع

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Tags
ar: وسوم

en: Homepage
ar: الصفحة الأولى

en: Download
ar: تحميل

en: Version
ar: النسخة

en: all
ar: الكل

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: None
ar: لا شيء

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Center
ar: المركز

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Core
ar: النواة

en: Time
ar: الوقت

en: Add
ar: إضافة

en: Manage
ar: تسيير

en: Theme
ar: حلة

en: Upload
ar: رفع

en: Configure
ar: ضبط

en: Files
ar: الملفات

en: Create
ar: أنشئ

en: Page
ar: الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Filter
ar: انتقاء

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: Warning
ar: تحذير

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Medium
ar: متوسط

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Uninstall
ar: إزالة

en: Install
ar: تثبيت

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Info
ar: معلومات

en: White
ar: أبيض

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Add another item
ar: أضف عنصراً آخراً

en: Restore
ar: استرجاع

en: Enter your keywords
ar: أدخل كلمات البحث

en: Black
ar: أسود

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: Update style
ar: تحديث النمط

en: Add effect
ar: إضافة تأثير

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Branding
ar: العلامة التجارية

en: Text Formats
ar: تنسيقات النص
