Bunny Stream (1.0.0-beta2) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Description
ja: 説明

en: Public
ja: パブリック

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: No log messages available.
ja: ログメッセージはありません。

en: Category
ja: カテゴリー

en: Label
ja: ラベル

en: Time
ja: 時間

en: Views
ja: ビュー

en: Add
ja: 追加

en: Length
ja: 長さ

en: All
ja: すべて

en: Filter
ja: フィルター

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: Example
ja: 例

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Loop
ja: ループ

en: Goal
ja: 目的

en: Features
ja: フィーチャー

en: Notice
ja: 注意

en: Video
ja: ビデオ

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Steps
ja: ステップ

en: Meta tags
ja: メタタグ

en: Configuring the module
ja: モジュールの設定

en: Filter log messages
ja: ログメッセージの絞り込み

en: View events that have recently been logged.
ja: 最近記録されたイベントを表示します。

en: Library
ja: ライブラリー

en: Libraries
ja: ライブラリ

en: Database log messages to keep
ja: 保存しておくデータベースログメッセージ

en: Recent log messages
ja: 最近のログメッセージ

en: Responsive
ja: レスポンシブ

en: Additional resources
ja: その他の情報

en: Media types
ja: メディアタイプ

en: @path is not a valid path.
ja: @path は適切なパスではありません。

en: Muted
ja: ミュート
