Burndown (1.0.16) - en to pl translation catalogue (65 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Description
pl: Opis

en: Log
pl: Dziennik

en: Priority
pl: Priorytet

en: Tags
pl: Tagi

en: Project type
pl: Typ projektu

en: Projects
pl: Projekty

en: Project
pl: Projekt

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Time
pl: Czas

en: View
pl: Widok

en: Teaser
pl: Skrót

en: User
pl: Użytkownik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Created
pl: Utworzono

en: Comment
pl: Komentarz

en: Revisions
pl: Wersje

en: Authored by
pl: Autor

en: Start Date
pl: Data początkowa

en: End Date
pl: Data końcowa

en: Desc
pl: Malejąco

en: Task
pl: Zadanie

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Revert
pl: Przywróć

en: Days
pl: Dni

en: Hours
pl: Godziny

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Completed
pl: Zakończone

en: Testing
pl: Testowanie

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Minutes
pl: Minuty

en: Apply
pl: Zastosuj

en: is
pl: to

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: Relationship Type
pl: Rodzaj Relacji

en: In Progress
pl: W trakcie

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Asc
pl: Rosnąco

en: -- Select --
pl: -- Wybierz --

en: Master
pl: Główny

en: Entity Reference
pl: Referencja do encji

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
pl: %type: @message w %function (linia %line w %file).

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami
