Burndown (1.0.19) - en to fa translation catalogue (53 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Description
fa: شرح

en: Log
fa: گزارش

en: Priority
fa: اولویت

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Projects
fa: پروژه‌ها

en: Project
fa: پروژه

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Time
fa: زمان

en: View
fa: مشاهده

en: Teaser
fa: خلاصه

en: ID
fa: شناسه

en: Reported by
fa: گزارش شده توسط

en: User
fa: کاربر

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Desc
fa: نزولی

en: Task
fa: وظیفه

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Hours
fa: ساعت

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: Revision
fa: بازبینی

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Testing
fa: آزمایش

en: Revision of %title from %date
fa: بازبینی %title از %date

en: Minutes
fa: دقیقه

en: Apply
fa: تایید

en: is
fa: است

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به بازبینی %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف بازبینی مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Copy of the revision from %date.
fa: کپی نسخه %date

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
fa: %type: @message در %function (خط %line از %file).
