Burndown (1.0.3) - en to id translation catalogue (46 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: Priority
id: Prioritas

en: Tags
id: Tag

en: Project
id: Proyek

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Time
id: Waktu

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Comment
id: Komentar

en: Revisions
id: Revisi

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: Task
id: Perintah

en: Add a comment
id: Tambahkan komentar

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Revert
id: Kembali

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: Completed
id: Selesai

en: Revision of %title from %date
id: Revisi dari %title pada %date

en: Apply
id: Terapkan

en: is
id: adalah

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Delete all revisions
id: Hapus semua revisi

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: Asc
id: Urutan turun

en: Revision translation affected
id: Terjemahan revisi terpengaruh

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
id: Menunjukkan jika pengeditan terakhir dari terjemahan milik revisi saat ini.

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
id: %type: @message dalam %function (baris %line dari %file).
