Burndown (1.0.4) - en to hi translation catalogue (37 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Description
hi: उल्लेख

en: Log
hi: गतिविधि संदेश

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Tags
hi: उपनाम

en: Project type
hi: परियोजना प्रकार

en: Project
hi: परियोजना

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Time
hi: समय

en: View
hi: देखें

en: Teaser
hi: टीज़र

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Created
hi: निर्मित

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Revision of %title from %date
hi: %date पर %title द्वारा संशोधित

en: is
hi: है

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hi: क्या आप सच में इस सुधारण से पहले वाले सुधारण %revision-date पर लौटना चाहते हैं?

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Copy of the revision from %date.
hi: %date से संशोधन की कॉपी.

en: Revision translation affected
hi: संशोधन अनुवाद प्रभावित

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hi: इंगित करता है कि क्या अनुवाद का यह अंतिम संपादन वर्तमान संशोधन का है या नहीं।

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
hi: %type: @message in %function (लाइन %line का %file)।
