Burndown (1.0.5) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Description
ro: Descriere

en: Log
ro: Jurnal

en: Priority
ro: Prioritate

en: Tags
ro: Etichete

en: Project
ro: Proiect

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Time
ro: Ora

en: View
ro: Afişează

en: Reported by
ro: Raportat de

en: User
ro: Utilizator

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Comment
ro: Comentariu

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Task
ro: Sarcină

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Sort Order
ro: Ordine de sortare

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Completed
ro: Finalizată

en: Testing
ro: Testare

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: is
ro: este

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Project list
ro: Lista proiectului

en: -- Select --
ro: -- Selectează --

en: Task type
ro: Tip de sarcină

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ro: %type: @message în %function (linia %line din %file).

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri
