Burndown (1.0.56) - en to sv translation catalogue (70 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Description
sv: Beskrivning

en: Log
sv: Logg

en: Priority
sv: Prioritet

en: Tags
sv: Etiketter

en: Projects
sv: Projekt

en: Project
sv: Projekt

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: High
sv: Hög

en: Low
sv: Låg

en: Time
sv: Tid

en: View
sv: Visa

en: Teaser
sv: Ingress

en: Reported by
sv: Rapporterad av

en: User
sv: Användare

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Created
sv: Skapad

en: Comment
sv: Kommentar

en: Revisions
sv: Versioner

en: Authored by
sv: Författad av

en: Medium
sv: Mellan

en: Start Date
sv: Startdatum

en: End Date
sv: Slutdatum

en: Desc
sv: Fallande

en: Task
sv: Uppgift

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Revert
sv: Återställ

en: Days
sv: Dagar

en: Hours
sv: Timmar

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Changed
sv: Ändrad

en: Completed
sv: Slutförd

en: Testing
sv: Test

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Minutes
sv: Minuter

en: Apply
sv: Applicera

en: is
sv: är

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Delete all revisions
sv: Radera alla versioner

en: In Progress
sv: Pågående

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: Critical
sv: Kritisk

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Task ID
sv: ID-nummer för händelse

en: Board
sv: Anslagstavla

en: Asc
sv: Stigande

en: -- Select --
sv: -- Välj --

en: Master
sv: Huvud

en: Entity Reference
sv: Objektsreferens

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: @date by @username
sv: @date av @username

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
sv: %type: @message i %function (rad %line av %file).
