Burndown (1.0.6) - en to ru translation catalogue (95 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Description
ru: Описание

en: Log
ru: Журнал

en: Priority
ru: Приоритет

en: Tags
ru: Теги

en: Project type
ru: Тип проекта

en: Project
ru: Проект

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Time
ru: Время

en: View
ru: Просмотр

en: Teaser
ru: Анонс

en: Reported by
ru: Сообщил пользователь

en: User
ru: Пользователь

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Created
ru: Создано

en: Comment
ru: Комментарий

en: Revisions
ru: Редакции

en: Authored by
ru: Автор

en: Start Date
ru: Дата начала

en: End Date
ru: Дата окончания

en: Task
ru: Задание

en: Add a comment
ru: Добавить коментарий

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Revert
ru: Вернуть

en: Days
ru: Дни

en: Hours
ru: Часы

en: Sort Order
ru: Порядок сортировки

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Completed
ru: Завершено

en: Testing
ru: Тестирование

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: Minutes
ru: Минуты

en: Watch list
ru: Список сомнительных слов

en: is
ru: =

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Delete all revisions
ru: Удалить все редакции

en: Relationship Type
ru: Тип взаимосвязи

en: Add Task
ru: Добавить задачу

en: In Progress
ru: В процессе

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: Assigned To
ru: Назначено на

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Project list
ru: Список проектов

en: Task ID
ru: ID задачи

en: Board
ru: Доска

en: -- Select --
ru: -- Выбор --

en: Task type
ru: Тип задачи

en: Estimate
ru: Оценить

en: Completed Tasks
ru: Выполненные задачи

en: Add Project
ru: Добавить проект

en: Link(s)
ru: Ссылки

en: Image(s)
ru: Изображения

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов

en: Create new %type_name entities
ru: Создать сущности %type_name

en: Create new Project entities
ru: Создать новые сущности проекта

en: Administer Project entities
ru: Администрировать новые сущности проекта

en: Delete Project entities
ru: Удалить сущности проекта

en: Edit Project entities
ru: Редактировать сущности проекта

en: View published Project entities
ru: Просмотреть опубликованные проекты

en: Created the %label Project.
ru: Проект %label создан.

en: Saved the %label Project.
ru: Проект %label сохранён.

en: Full Content
ru: Полное содержимое

en: Project Dashboard
ru: Панель управления проектом

en: Add Task type
ru: Добавить тип задач

en: Create new Task entities
ru: Создать новую задачу

en: Administer Task entities
ru: Администрировать задачи

en: Allow to access the administration form to configure Task entities.
ru: Разрешить доступ к форме администрирования для настройки Задач.

en: Delete Task entities
ru: Удаление сущности задачи

en: Edit Task entities
ru: Редактирование сущности задачи

en: View unpublished Task entities
ru: Просмотр неопубликованных задач

en: View all Task revisions
ru: Просмотр версий проекта

en: Revert all Task revisions
ru: Отменить все исправления задачи

en: Burndown Settings
ru: Настройки Burndown

en: Configuration settings for Burndown.
ru: Настройки конфигурации

en: Burndown Project Dashboard
ru: Панель управления проектами

en: List Projects
ru: Список проектов

en: Administer burndown
ru: Администрирование

en: Label for the Project type.
ru: Название для типа проекта
