Burndown (1.0.56) - en to uk translation catalogue (81 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Description
uk: Опис

en: Log
uk: Журнал

en: Priority
uk: Пріоритет

en: Tags
uk: Теґи

en: Project type
uk: Тип проекту

en: Projects
uk: Проекти

en: Project
uk: Проект

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: - None -
uk: - Немає -

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: High
uk: Високий

en: Low
uk: Низький

en: Time
uk: Час

en: View
uk: Перегляд

en: Teaser
uk: Анонс

en: Reported by
uk: Повідомлене:

en: User
uk: Користувач

en: User ID
uk: ID користувача

en: Created
uk: Створено

en: Comment
uk: Коментар

en: Revisions
uk: Редакції

en: Authored by
uk: Автор

en: Medium
uk: Середній

en: Start Date
uk: Дата початку

en: End Date
uk: Кінцева дата

en: Desc
uk: Спад

en: Task
uk: Завдання

en: Add a comment
uk: Додати коментар

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Revert
uk: Відновити

en: Days
uk: Дні(в)

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Sort Order
uk: Порядок сортування

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Completed
uk: Завершено

en: Testing
uk: Тестування

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Minutes
uk: Хвилини

en: Watch list
uk: Список сумнівних слів

en: Apply
uk: Застосувати

en: is
uk: буде

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: Relationship Type
uk: Тип зв’язку

en: To Do
uk: Завдання

en: In Progress
uk: Виконується

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Critical
uk: Критична ситуація

en: Assigned To
uk: Призначене на

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Task ID
uk: ID завдання

en: Board
uk: Дошка

en: Asc
uk: Зрост

en: -- Select --
uk: -- Виберіть --

en: Master
uk: Головне

en: Entity Reference
uk: Посилання на сутність

en: Completed Tasks
uk: Завершені завдання

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах
