Business Rules (8.x-1.0-alpha20) - en to ro translation catalogue (86 entries)

en: value
ro: valoare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Item
ro: Produs

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: Send email
ro: Trimite email

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Action
ro: Acțiune

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Tag
ro: Marcaj

en: Search
ro: Căutare

en: Display settings
ro: Setări de afişare

en: Message
ro: Mesaj

en: Weight
ro: Greutate

en: Variable
ro: Variabilă

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Back
ro: Înapoi

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Views
ro: Vizualizări

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: All
ro: Toate

en: Done
ro: Gata

en: View arguments
ro: Argumente view

en: Url
ro: URL

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Roles
ro: Roluri

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Contains
ro: Conține

en: Conditions
ro: Condiții

en: Items
ro: Articole

en: System
ro: Sistem

en: Current
ro: Actual

en: Example
ro: Exemplu

en: Role
ro: Rol

en: String
ro: Șir text

en: Arguments
ro: Argumente

en: Condition
ro: Condiție

en: Rules
ro: Reguli

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Result
ro: Rezultat

en: Display name
ro: Nume de afişare

en: Workflow
ro: Fluxul de lucru

en: Entity
ro: Entitate

en: Reverse
ro: Inversează

en: Variables
ro: Variabile

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ro: Furnizaţi o listă de argumente separate prin virgule care să fie transmise view-ului.

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Data
ro: Dată

en: About
ro: Despre

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Bundle
ro: Pachet

en: Current user
ro: Utilizatorul curent

en: Ends with
ro: Se termină cu

en: View name
ro: Numele vizualizării

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Machine Name
ro: Nume mașină

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
ro: Numele descifrabil de calculator este deja utilizat. Acesta trebuie să fie unic.

en: -Select-
ro: -Selectează-

en: View used to select the entities
ro: View folosit pentru a selecta entitățile

en: Choose the view and display that select the entities that can be referenced.<br />Only views with a display of type "Entity Reference" are eligible.
ro: Alegeți view-ul și afișarea care selectează entitățile care pot fi referite.<br />Doar views-urile cu o afișare de tipul "Entitate de Referință" sunt eligibile.

en: The views entity selection mode requires a view.
ro: Modul de selectare a entității din vizualizări necesită o altă vizualizare.

en: Formula
ro: Formulă

en: The reference view %view_name cannot be found.
ro: View-ul de referință %view_name nu poate fi găsit.

en: No eligible views were found.
ro: Nu s-au găsit vizualizări eligibile.

en: No eligible views were found. <a href=":create">Create a view</a> with an <em>Entity Reference</em> display, or add such a display to an <a href=":existing">existing view</a>.
ro: Nu s-au găsit views-uri eligibile. <a href=":create">Creați un view</a> cu o afișare de tip <em>Entitate de Referință</em> sau adăugați o astfel de afișare la un <a href=":existing">view existent</a>.
