Business Rules (8.x-1.0-alpha4) - en to gl translation catalogue (76 entries)

en: value
gl: valor

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Value
gl: Valor

en: Item
gl: Elemento

en: Type
gl: Tipo

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: Send email
gl: Enviar correo

en: Actions
gl: Accións

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Action
gl: Acción

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Tag
gl: Etiqueta

en: Search
gl: Buscar

en: Message
gl: Mensaxe

en: Weight
gl: Peso

en: Variable
gl: Variábel

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Back
gl: Voltar

en: Field
gl: Campo

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: Views
gl: Vistas

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: User
gl: Usuario/a

en: Continue
gl: Continuar

en: All
gl: Todo

en: Done
gl: Feito

en: View arguments
gl: Ver argumentos

en: To
gl: Para

en: From
gl: De

en: Message type
gl: Tipo de mensaxe

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Fields
gl: Campos

en: Contains
gl: Contén

en: Conditions
gl: Condicións

en: Items
gl: Elementos

en: System
gl: Sistema

en: Current
gl: Actual

en: Example
gl: Exemplo

en: Role
gl: Rol

en: Argument
gl: Argumento

en: Arguments
gl: Argumentos

en: Operator
gl: Operador

en: Condition
gl: Condición

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Tokens
gl: Comodines

en: Display name
gl: Nome a amosar

en: Workflow
gl: Fluxo de traballo

en: Reverse
gl: Invertido

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
gl: Provee unha lista separada por comas dos argumentos a pasar á vista.

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Error message
gl: Mensaxe de erro

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Message body
gl: Corpo da mesaxe

en: Warning message
gl: Mensaxe de aviso

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Bundle
gl: Paquete

en: Send mail
gl: Enviar correo electrónico

en: Current user
gl: Usuario actual

en: Ends with
gl: Remata en

en: View name
gl: Nome da vista

en: Status message
gl: Mensaxe de estado

en: Machine Name
gl: Nome de sistema

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
gl: O nome de sistema xa está en uso. Debe ser único

en: -Select-
gl: -Seleccionar-
