Business Rules (8.x-1.0-beta6) - en to ur translation catalogue (32 entries)

en: value
ur: قیمت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Item
ur: شے

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: List
ur: فہرست

en: Subject
ur: موضوع

en: Send email
ur: ای میل ارسال کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Action
ur: ایکشن

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Search
ur: تلاش

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Contains
ur: پر مشتمل

en: Items
ur: سرخیاں

en: String
ur: سطر

en: Condition
ur: شرط

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل
