Bx slider block (8.x-1.0-alpha2) - en to ur translation catalogue (9 entries)

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Description
ur: وضاحت

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Mode
ur: طریقۂ کار
