Bynder (4.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Body
fr: Corps

en: yes
fr: oui

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Tag
fr: Étiquette

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Upload
fr: Transférer

en: no
fr: non

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Media
fr: Média

en: Loop
fr: Boucle

en: Not installed
fr: Non installé

en: seconds
fr: secondes

en: Topic
fr: Sujet

en: Video
fr: Vidéo

en: Installed
fr: Installé

en: Date created
fr: Date de création

en: Allowed file extensions
fr: Extensions de fichier autorisées

en: Timeout
fr: Temps limite

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Brand
fr: Marque

en: File upload
fr: Transfert de fichier

en: Submit button text
fr: Texte du bouton de soumission

en: Media type
fr: Type de média

en: Performance settings
fr: Paramètres de performance

en: Autoplay: %autoplay
fr: Lecture automatique : %autoplay

en: Loop: %loop
fr: Boucler : %loop

en: Muted: %muted
fr: Couper le son : %muted

en: Muted
fr: Muet

en: Size: %width x %height pixels
fr: Taille : %width x %height pixels

en: Show playback controls
fr: Afficher les contrôles de lecture
