Bynder (4.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Type
hi: प्रकार

en: yes
hi: हां

en: Description
hi: उल्लेख

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Tags
hi: उपनाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Tag
hi: अंकितक

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Image
hi: चित्र

en: Name
hi: नाम

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Upload
hi: अपलोड

en: Options
hi: विकल्प

en: no
hi: नहीं

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: N/A
hi: एन / ए

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Option
hi: विकल्प

en: seconds
hi: क्षण

en: Topic
hi: विषय

en: Video
hi: वीडियो

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Date created
hi: निर्माण की तिथि

en: Document
hi: दस्तावेज़

en: Allowed file extensions
hi: अनुमत फ़ाइल एक्सटेंशन

en: Debug
hi: डिबग

en: pixels
hi: पिक्सेल
