Bynder (4.0.1) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Type
id: Jenis

en: yes
id: ya

en: Description
id: Deskripsi

en: Action
id: Tindakan

en: Tags
id: Tag

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: - None -
id: - Tiada -

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Options
id: Opsi

en: no
id: tidak

en: Client ID
id: ID Klien

en: N/A
id: T/T

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Loop
id: Pengulangan

en: Not installed
id: Tidak terpasang

en: Option
id: Opsi

en: Topic
id: Topik

en: Installed
id: Terinstal

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: Allowed file extensions
id: Ekstensi berkas yang diperbolehkan

en: pixels
id: piksel

en: File upload
id: Unggah File

en: Submit button text
id: Teks tombol kirim
