Bynder (4.0.1) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Type
it: Tipo

en: yes
it: sì

en: Description
it: Descrizione

en: Action
it: Azione

en: Tags
it: Etichette

en: Yes
it: Sì

en: Tag
it: Etichetta

en: Edit
it: Modifica

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Options
it: Opzioni

en: N/A
it: N/D

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Loop
it: Iterazione

en: Not installed
it: Non installato

en: Option
it: Opzione

en: seconds
it: secondi

en: Topic
it: Argomento

en: Installed
it: Installato

en: Date created
it: Data di creazione

en: Allowed file extensions
it: Estensioni file consentite

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: pixels
it: pixel

en: Restrictions
it: Limitazioni

en: Submit button text
it: Testo del bottone invia

en: Performance settings
it: Impostazioni per le prestazioni
