Bynder (4.0.2) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Body
nl: Inhoud

en: yes
nl: ja

en: Description
nl: Beschrijving

en: Action
nl: Actie

en: Tags
nl: Labels

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Tag
nl: Label

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Image
nl: Afbeelding

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Upload
nl: Uploaden

en: Options
nl: Opties

en: no
nl: nee

en: Client ID
nl: Klant-ID

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Loop
nl: Lus

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Option
nl: Optie

en: seconds
nl: seconden

en: Topic
nl: Onderwerp

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Allowed file extensions
nl: Toegestane bestandsextensies

en: Test connection
nl: Verbinding testen

en: Timeout
nl: Time-out

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: Brand
nl: Merk

en: File upload
nl: Bestandsupload

en: Submit button text
nl: Tekst voor verzendknop

en: Media type
nl: Mediatype

en: Performance settings
nl: Prestatie-instellingen

en: Autoplay: %autoplay
nl: Automatisch afspelen: %autoplay

en: Muted: %muted
nl: Gedempt: %muted

en: Muted
nl: Gedempt

en: Size: %width x %height pixels
nl: Grootte: %width x %height pixels

en: Dropzone drag-n-drop zone text
nl: Dropzone drag-n-drop zone-tekst

en: Show playback controls
nl: Afspeeltoetsen tonen
