Bynder (4.2.0) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Type
ja: タイプ

en: yes
ja: はい

en: Description
ja: 説明

en: Action
ja: アクション

en: Tags
ja: タグ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Tag
ja: タグ

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: - None -
ja: - なし -

en: Name
ja: 名前

en: View
ja: ビュー

en: Upload
ja: アップロード

en: Options
ja: オプション

en: no
ja: いいえ

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Media
ja: メディア

en: Loop
ja: ループ

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Option
ja: オプション

en: seconds
ja: 秒

en: Topic
ja: トピック

en: Installed
ja: インストール済み

en: Date created
ja: 作成日時

en: Allowed file extensions
ja: 許可されている拡張子

en: Debug
ja: デバッグ

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: pixels
ja: ピクセル

en: Submit button text
ja: 送信ボタンのテキスト

en: Media type
ja: メディアタイプ

en: Performance settings
ja: パフォーマンスの設定

en: Autoplay: %autoplay
ja: 自動再生: %autoplay

en: Loop: %loop
ja: ループ: %loop

en: Muted: %muted
ja: ミュート: %muted

en: Lightning
ja: ライトニング

en: Muted
ja: ミュート

en: Size: %width x %height pixels
ja: サイズ: %width x %height ピクセル

en: Show playback controls
ja: 再生コントロールを表示
