Bynder (8.x-2.1) - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Body
tr: Gövde

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Action
tr: Eylem

en: Tags
tr: Etiketler

en: Tag
tr: Etiket

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: Upload
tr: Yükle

en: Options
tr: Seçenekler

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Media
tr: Medya

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Option
tr: Seçenek

en: Property
tr: Özellik

en: Token
tr: Simge

en: Installed
tr: Kurulu

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Document
tr: Belge

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Submit button text
tr: Gönder Düğmesi Metni

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Media type
tr: Medya tipi
