Calendar View (2.0.1) - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Author
ro: Autor

en: Language
ro: Limba

en: Reset
ro: Resetează

en: Default
ro: Implicit

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: View
ro: Afişează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Page
ro: Pagina

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Month
ro: Lună

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Today
ro: Azi

en: author
ro: autor

en: Date fields
ro: Câmpuri de tip dată

en: User registration
ro: Înregistrare utilizator

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Find and manage content.
ro: Găsire și administrare conținut

en: Asc
ro: Ascendent

en: Default date
ro: Dată implicită
