Calendar View (2.0.9) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Language
fa: زبان

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Page
fa: صفحه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Sort order
fa: ترتیب مرتب سازی

en: Desc
fa: نزولی

en: Calendar
fa: تقویم

en: Now
fa: اکنون

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Today
fa: امروز

en: author
fa: نویسنده

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Default sort order
fa: ترتیب مرتب سازی پیش‌فرض

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Find and manage content.
fa: یافتن و اداره محتوا.

en: Asc
fa: صعودی

en: Default date
fa: تاریخ پیش‌فرض
