Calendar View (2.1.4) - en to id translation catalogue (40 entries)

en: Title
id: Judul

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Author
id: Penulis

en: Language
id: Bahasa

en: Date
id: Tanggal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Default
id: Bawaan

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Content type
id: Jenis konten

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Filter
id: Saring

en: Sort order
id: Urutan sortir

en: Month
id: Bulan

en: Calendar
id: Kalender

en: Week
id: Pekan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: author
id: penulis

en: User registration
id: Pendaftaran pengguna

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Apply
id: Terapkan

en: Examples:
id: Contoh:

en: - Select -
id: - Pilih -

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: Find and manage content.
id: Cari dan kelola konten.

en: Asc
id: Urutan turun

en: Default date
id: Tanggal utama
