Calendar View (2.1.5) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Seguente

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Language
it: Lingua

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Default
it: Predefinito

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Page
it: Pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Sort order
it: Ordinamento

en: Month
it: Mese

en: Desc
it: Disc

en: Calendar
it: Calendario

en: Week
it: Settimana

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: author
it: autore

en: User registration
it: Registrazione utente

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Apply
it: Applica

en: Examples:
it: Esempi:

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Published status
it: Stato pubblicazione

en: Find and manage content.
it: Trova e gestisci contenuti.

en: Default date
it: Data predefinita
