Calendar View (2.1.5) - en to nl translation catalogue (41 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Language
nl: Taal

en: Date
nl: Datum

en: Settings
nl: Instellingen

en: Default
nl: Standaard

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Page
nl: Pagina

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Sort order
nl: Sorteervolgorde

en: Month
nl: Maand

en: Desc
nl: Aflopend

en: Calendar
nl: Kalender

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: author
nl: auteur

en: Date fields
nl: Datumvelden

en: User registration
nl: Gebruikersregistratie

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Examples:
nl: Voorbeelden:

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: Published status
nl: Publicatiestatus

en: Find and manage content.
nl: Inhoud zoeken en beheren

en: Asc
nl: Oplopend

en: Default date
nl: Standaarddatum

en: Display reset button
nl: Resetknop weergeven
