Campaign Kit (2.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (114 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Closed
nl: Gesloten

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Currency
nl: Valuta

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Monthly
nl: Maandelijks

en: None
nl: Geen

en: Message
nl: Bericht

en: - None -
nl: - Geen -

en: Country
nl: Land

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Large
nl: Groot

en: View
nl: Weergeven

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Configuration saved.
nl: Instellingen opgeslagen.

en: Revisions
nl: Revisies

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Start Date
nl: Begindatum

en: Campaign ID
nl: campagne-ID

en: End Date
nl: Einddatum

en: Address
nl: Adres

en: State
nl: Status

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Payment
nl: Betaling

en: Frequency
nl: Frequentie

en: Start date
nl: Begindatum

en: End date
nl: Einddatum

en: Other
nl: Andere

en: Goal
nl: Doel

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Both
nl: Beide

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Last Name
nl: Achternaam

en: City
nl: Plaats

en: Postal code
nl: Postcode

en: State/Province
nl: Staat/Provincie

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: Georgia
nl: Georgië

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Stripe
nl: Streep

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Short description
nl: Korte beschrijving

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Team
nl: Ploeg

en: Teams
nl: Ploegen

en: Team ID
nl: Ploeg-ID

en: Donation
nl: Gift

en: Payment Status
nl: Betaalstatus

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Apply
nl: Toepassen

en: Postal Code
nl: Postcode

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Recipient's name
nl: Naam van de ontvanger

en: Full Name
nl: Volledige naam

en: British Columbia
nl: Brits-Columbia

en: Newfoundland and Labrador
nl: Newfoundland en Labrador

en: Prince Edward Island
nl: Prins Edwardeiland

en: Quebec
nl: Québec

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Thank You
nl: Bedankt

en: Header image
nl: Kopafbeelding

en: About
nl: Over

en: Campaigns
nl: Campagnes

en: Campaign
nl: Campagne

en: Debug mode
nl: Debug modus

en: Please select
nl: Maak een keuze

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: Delete all revisions
nl: Alle revisies verwijderen

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Your information
nl: Uw gegevens

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: Address 2
nl: Adres 2

en: Address 1
nl: Adres 1

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Mr.
nl: Dhr.

en: Ms.
nl: Mevr.

en: Share on Facebook
nl: Deel op Facebook

en: Asc
nl: Oplopend

en: Address line 2
nl: Adresregel 2

en: Add team
nl: Gebruikers uit dit team toevoegen

en: Days left
nl: Dagen resterend

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Revision translation affected
nl: Revisie beïnvloed door vertaling

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
nl: Geeft aan of de laatste wijziging van een vertaling bij de huidige revisie hoort.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de vertaling in het @language wilt terugzetten naar de versie van %revision-date?

en: Revert content shared among translations
nl: Inhoud terugzetten die gedeeld wordt tussen vertalingen
