Campaign Kit (2.0.0-beta2) - en to pl translation catalogue (125 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Type
pl: Typ

en: Closed
pl: Zamknięte

en: Description
pl: Opis

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Currency
pl: Waluta

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Monthly
pl: Miesięcznie

en: None
pl: Brak

en: Message
pl: Wiadomość

en: - None -
pl: - Brak -

en: Country
pl: Państwo

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Open
pl: Otwarte

en: Large
pl: Duże

en: View
pl: Widok

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Configuration saved.
pl: Konfiguracja została zachowana.

en: Revisions
pl: Wersje

en: Authored by
pl: Autor

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Medium
pl: Średnie

en: Start Date
pl: Data początkowa

en: End Date
pl: Data końcowa

en: Address
pl: Adres

en: State
pl: Stan

en: Desc
pl: Malejąco

en: Owner
pl: Właściciel

en: Payment
pl: Płatność

en: Frequency
pl: Częstotliwość

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Other
pl: Inne

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Both
pl: Oba

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Last Name
pl: Nazwisko

en: City
pl: Miasto

en: Postal code
pl: Kod pocztowy

en: State/Province
pl: Województwo

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Georgia
pl: Gruzja

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Revert
pl: Przywróć

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Team
pl: Zespół

en: Teams
pl: Drużyny

en: Donate
pl: Darowizna

en: Payment Status
pl: Status płatności

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Apply
pl: Zastosuj

en: California
pl: Kalifornia

en: Colorado
pl: Kolorado

en: Florida
pl: Floryda

en: Hawaii
pl: Hawaje

en: Louisiana
pl: Luizjana

en: Mississippi
pl: Missisipi

en: New Mexico
pl: Nowy Meksyk

en: New York
pl: Nowy Jork

en: North Carolina
pl: Karolina Północna

en: North Dakota
pl: Dakota Północna

en: Pennsylvania
pl: Pensylwania

en: South Carolina
pl: Karolina Południowa

en: South Dakota
pl: Dakota Południowa

en: Texas
pl: Teksas

en: Virginia
pl: Wirginia

en: Washington
pl: Waszyngton

en: West Virginia
pl: Wirginia Zachodnia

en: Postal Code
pl: Kod pocztowy

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Recipient's name
pl: Nazwa odbiorcy

en: District of Columbia
pl: Dystrykt Kolumbii

en: British Columbia
pl: Kolumbia Brytyjska

en: New Brunswick
pl: Nowy Brunszwik

en: Newfoundland and Labrador
pl: Nowa Fundlandia i Labrador

en: Northwest Territories
pl: Terytoria Północno-Zachodnie

en: Nova Scotia
pl: Nowa Szkocja

en: Prince Edward Island
pl: Wyspa Księcia Edwarda

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Campaigns
pl: Kampanie

en: Campaign
pl: Kampania

en: Debug mode
pl: Tryb debugowania

en: Please select
pl: Wybierz

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: Main menu
pl: Menu główne

en: Miss
pl: Panna

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Address 2
pl: Adres c.d.

en: Address 1
pl: Adres

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Mr.
pl: Pan

en: Mrs.
pl: Pani

en: Ms.
pl: Pani

en: Dr.
pl: dr

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami
