Campaign Kit (8.x-1.0-alpha6) - en to it translation catalogue (69 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Currency
it: Valuta

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Monthly
it: Mensile

en: Message
it: Messaggio

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Country
it: Paese

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Email
it: E-mail

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: Created
it: Creato

en: Configuration saved.
it: Configurazione salvata.

en: Revisions
it: Revisioni

en: Authored by
it: Creato da

en: Address
it: Indirizzo

en: State
it: Stato

en: Payment
it: Pagamento

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Other
it: Altro

en: Goal
it: Obbiettivo

en: Both
it: Entrambi

en: Anonymous
it: Anonimo

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: City
it: Città

en: Postal code
it: Codice postale

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Revert
it: Ripristina

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: Revision
it: Revisione

en: Payment Status
it: Stato del pagamento

en: Changed
it: Modificato

en: Revision of %title from %date
it: Revisione di %title del %date

en: Postal Code
it: Codice postale

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la revisione da %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler eliminare la revisione da %revision-date?

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Thank You
it: Grazie

en: About
it: Informazioni

en: Credit card
it: Carta di credito

en: Please select
it: Per favore selezionare

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Delete all revisions
it: Elimina tutte le revisioni

en: Main menu
it: Menu principale

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Copy of the revision from %date.
it: Copia della revisione del %date.

en: Address 2
it: Indirizzo 2

en: Address 1
it: Indirizzo 1

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: Share on Facebook
it: Condividi su Facebook

en: Revision translation affected
it: Traduzione della revisione interessata

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
it: Indica se l'ultima modifica di una traduzione fa riferimento alla revisione attuale.

en: @date by @username
it: @date da @username

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
it: Vuoi veramente ripristinare la traduzione @language alla revisione del %revision-date?

en: Revert content shared among translations
it: Ripristina contenuto condiviso tra traduzioni
