Campaign Monitor (8.x-1.0-beta7) - en to ur translation catalogue (20 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Subscribe
ur: رکنیت حاصل کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Edit
ur: تدوین

en: Link
ur: ربط

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Text
ur: متن

en: Email
ur: ای میل

en: Processing
ur: زیرِ عمل

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ
