Drupal Canvas (1.0.0-rc4) - en to ar translation catalogue (80 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Pages
ar: الصفحات

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Description
ar: الوصف

en: page
ar: صفحة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Action
ar: إجراء

en: unpublished
ar: غير منشور

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: URL
ar: العنوان URL

en: Updated
ar: التحديث

en: Text
ar: نص

en: Theme
ar: حلة

en: Layout
ar: تخطيط

en: theme
ar: حلة

en: Component
ar: عنصر

en: Components
ar: المكونات

en: ID
ar: المعرف ID

en: Page
ar: الصفحة

en: Custom
ar: مخصّص

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Published
ar: منشور

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: Term
ar: المصطلح

en: Warning
ar: تحذير

en: Medium
ar: متوسط

en: Desc
ar: تنازلي

en: Other
ar: آخر

en: Pattern
ar: النموذج

en: Page Title
ar: عنوان الصفحة

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Condition
ar: شرط

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Source
ar: المصدر

en: Changed
ar: تم التغير

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Examples
ar: أمثلة

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Maximum upload size
ar: أكبر حجم للملف المرفوع

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Target
ar: الهدف

en: Parameter
ar: معامل

en: Starts with
ar: يبدأ بـ

en: Variants
ar: المتغيرات

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Default values
ar: القيم الافتراضية

en: Personalization
ar: التخصيص

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Target entity type
ar: نوع الكيان المستهدف

en: Target UUID
ar: معرف UUID للهدف
