CAPTCHA Pack (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: default
id: standar

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Font
id: fonta

en: Log in
id: Masuk

en: second
id: detik

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Code length
id: Panjang kode

en: Font size
id: Ukuran Font

en: Spam control
id: Kontrol SPAM

en: Characters to use in the code
id: Karakter yang digunakan dalam kode

en: The list of characters to use should not contain spaces.
id: Daftar karakter yang digunkan tidak boleh berisi spasi

en: Math question
id: Pertanyaan matematika

en: Encountered an illegal byte while splitting an utf8 string in characters.
id: Perhitungan byte ilegal ketika memisahkan utf8 string dalam karakter

en: For language %lang_name (code %lang_code)
id: Untuk bahasa %lang_name (code %lang_code)

en: first
id: pertama

en: third
id: ketiga

en: fourth
id: keempat

en: fifth
id: kelima

en: sixth
id: keenam

en: seventh
id: ketujuh

en: eighth
id: kedelapan

en: ninth
id: kesembilan

en: tenth
id: kesepuluh

en: Username field found.
id: Field nama pengguna ditemukan.

en: Password field found.
id: Field password ditemukan.
