CARTO Sync (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: None
id: Tiada

en: Settings
id: Pengaturan

en: Import
id: Impor

en: Field
id: Bidang

en: Add view
id: Tambah view

en: Custom
id: Tersuai

en: N/A
id: T/T

en: Display Name
id: Nama tampilan

en: Not defined
id: Tidak terdefinisikan

en: Dashboard
id: Dasbor

en: There are no enabled views.
id: Tidak ada view diaktifkan

en: There are no disabled views.
id: Tidak ada views yang dinonaktifkan.

en: Default sort for @field
id: Pengurutan bawan untuk @field

en: Separator for @field
id: Pemisah untuk @field
