CARTO Sync (8.x-1.0-alpha2) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Import
ur: درآمد کریں
