CAS (2.0.0) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: CAS Login
it: Login CAS

en: Username
it: Nome utente

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Enable
it: Abilita

en: Enabled
it: Attivato

en: Version
it: Versione

en: Path
it: Percorso

en: Paths
it: Percorsi

en: days
it: giorni

en: Roles
it: Ruoli

en: Hostname
it: Nome host

en: Advanced
it: Avanzate

en: Method
it: Metodo

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Protocol
it: Protocollo

en: Logout
it: Esci

en: Port
it: Porta

en: seconds
it: secondi

en: 30 minutes
it: 30 minuti

en: 1.0
it: 1,0

[ctx: Validation]
en: Password required for protected field change
it: Password richiesta per il cambiamento di un campo protetto
